top of page

Hakkımızda

TÜBİTAK 2209-A projeleri kapsamında oluşturulan ve bu kapsamda fonlanan bir danışmnalık sistemi olan "Ebeye Danış" meslek profesyonelleri olan ebelere bilgi almak açısından erişimin kolay olması amaçlanarak tasarlanmıştır. 

Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümünden Prof. Dr. Neriman Soğukpınar önderliğinde hazırlanan projenin sahada ki yürütme kısmında ebelik bölümü 3. sınıf öğrencisi Simay Göksu Satun yer almaktadır.

Sistem içerisinde bizimle çalışacak ebelerimize online hizmetlerimize başlamadan önce sisteme dair bilgilendirmeler yapılmış,eğitimler düzenlenmiştir. 

Danışman olarak projemizde bizimle çalışcak ebelerimizin danışmanlık kapsamının detaylarını açmak gerekirse; sistem içinde ekibimiz tarafından belirlenen 10 adet alt başlık bulunmaktadır. Bu başlıklar şu şekildedir;

1-Kadın Cinsel Ve Üreme Sağlığı

2-Gebelikte Anne Sağlığı

3-Gebelik Dönemi

4-Yenidoğan Bakımı

5-Emzirme Danışmanlığı

6-Bebek Masajı

7-Doğum Sonrası Bakım

8-Menapoz

9-Mensturasyon Döneminde Dismenore

10-Menstrüel Hijyen

Sistemi kullanan danışanlarının bu başlıklar altındaki sorularını cevaplayacak olan ebelerimiz 30dakika sürecek görüşmeleri sonrasında danışanlarına bir memnuniyet anketi doldurtacaklar. Doldurtulan anketleri daha sonrasında proje başarısını ölçek için kullanacak ekibimiz KVKK ya aykırı hareket etmeyecek 3. kişilerle asla paylaşmayacaktır.

nurse-holding-newborn-baby.jpg

2209-A

PROJESİ

bottom of page